Do Řecka, jihovýchodoevropského státu ležícího převážně na Balkánském poloostrově, jezdíme nejčastěji za sluncem. Výhodná poloha této země, jejíž část leží na více než třech tisících ostrovech, ho předurčuje k návštěvám turistů směřujících zejména do přímořských letovisek. Najdeme tu ovšem také mnohé pozoruhodnosti, a to nejen Olymp, pohoří dosahující výšky až téměř 3 000 metrů nad mořem.
Mnohem velkolepější pohled se naskytne návštěvníkovi vnitrozemského Řecka, který od města Trikala směřuje na severozápad a po cestě nepřehlédne město Kalambaka. Z něj je to už kousek do vesnice Kastraki – a tady začíná fascinující výjev, který krajině dodává jedinečný kamenný les. Oblasti se říká Meteora a na vysokých nepřístupných skalách tu ve výšce několika set metrů nad mořem stojí byzantské kláštery, které tu začali v polovině 14. století stavět mniši. Vzniklo jich tu celkem 24 a jejich výstavba rozhodně nebyla nic jednoduchého. Materiál a další potřebné věci totiž řeholníci (členové řádu) přepravovali na zádech v koších nebo pomocí rumpálů, lana a kladek.
Meteora je opravdu výjimečné místo. Dnes je tu obýváno jen šest klášterů (čtyři mužské a dva ženské) a na některé z nich se mohou turisté dostat po schodech, které tu kvůli rozvíjejícímu se cestovnímu ruchu vznikly. V roce 1988 byl klášterní komplex zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO.